Matt has logged 36 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gilda

Gilda

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry