Matt has logged 29 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Quarry

The Quarry

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Space Jam

Space Jam

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Octopussy

Octopussy

1983
×
Read the review Edit this entry