Sort by

MattH has logged 107 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Immortals

Immortals

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Turning

The Turning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hitman

Hitman

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gothika

Gothika

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Late Shift

The Late Shift

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Skulls

The Skulls

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fan

The Fan

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rapid Fire

Rapid Fire

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★½
Edit this entry  
13
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Murder of Crows

A Murder of Crows

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stalked by My Doctor: Patient's Revenge

Stalked by My Doctor: Patient's Revenge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Stalked by My Doctor: The Return

Stalked by My Doctor: The Return

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Stalked by My Doctor

Stalked by My Doctor

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry