Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Insidious

Insidious

2010
×
★½
Edit this entry  
24
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happening

Happening

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House Comes with a Bird

House Comes with a Bird

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cow

Cow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry