Sort by

• Matty • has logged 76 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon: Twilight Wings

Pokémon: Twilight Wings

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry