• Bros

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Hilda and the Mountain King

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★

  • Listening to Kenny G

    ★★½

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★½

  • The Ice Road

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ½

  • High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • The Center Lane

  • Nobody

    ★½

  • Yes Day

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

  • Judas and the Black Messiah

    ★½

  • Faya Dayi

    ★★½

  • CODA

  • Flee

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Small Axe

  • Mank

    ½

  • Holidate

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Over the Moon

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • City Hall

    ★★★★½