Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★
Edit this entry  
11
The Electric Man

The Electric Man

2022
×
½
Edit this entry  
10
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Mind Games

Mind Games

2021
×
Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lemon

Lemon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chapter 27

Chapter 27

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★½
Edit this entry  
04
Brick

Brick

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Night's End

Night's End

2022
×
Edit this entry  
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Shark Season

Shark Season

2020
×
½
Edit this entry  
28
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incarnation

Incarnation

2022
×
Edit this entry  
26
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Count

Death Count

2022
×
Edit this entry  
23
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House Next Door: Meet the Blacks 2

The House Next Door: Meet the Blacks 2

2021
×
Edit this entry  
21
Green Ghost and the Masters of the Stone

Green Ghost and the Masters of the Stone

2021
×
Edit this entry  
20
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cover Me

Cover Me

2020
×
Edit this entry  
19
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Slayer: The Repentless Killogy

Slayer: The Repentless Killogy

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Code Name Banshee

Code Name Banshee

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prey: Legend of Karnoctus

The Prey: Legend of Karnoctus

2022
×
½
Edit this entry  
14
Wrong Place

Wrong Place

2022
×
★½
Edit this entry  
09
Frozen Planet

Frozen Planet

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★
Read the review Edit this entry