Matthew L. Brady has logged 27 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Boy & the World

Boy & the World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Critters 3

Critters 3

1991
×
Read the review Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Freeheld

Freeheld

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dust

Dust

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cyberbully

Cyberbully

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
True Story

True Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stonewall

Stonewall

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boulevard

Boulevard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Playing Dangerous 2

Playing Dangerous 2

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Playing Dangerous

Playing Dangerous

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Death Spa

Death Spa

1989
×
Read the review Edit this entry  
01
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry