Matthew L. Brady has logged 13 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am So Proud of You

I Am So Proud of You

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry