RSS feed for Matthew L Sparks
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
9/11

9/11

2017
×
Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
17
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
28
A Madea Family Funeral

A Madea Family Funeral

2019
×
½
Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
Edit this entry  
12
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
07
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

1981
×
Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Clerks II

Clerks II

2006
×
Edit this entry  
05
Hey Arnold! The Movie

Hey Arnold! The Movie

2002
×
Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Edit this entry  
04
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Edit this entry  
20
Yue Tu

Yue Tu

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
Edit this entry  
11
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
Edit this entry