• Army of the Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Hell Fest

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Milford Graves Full Mantis

    ★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Weed the People

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★