Matthew has logged 21 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Edit this entry  
26
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
24
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Race

Race

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry