• Schumacher

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • The Dig

    ★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Felix Lobrecht: Hype

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Clearwater

  • The Mole

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • Rick and Morty vs. Genocider

  • Unhinged

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★½

  • 365 Days

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Coded Bias

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Das perfekte Geheimnis

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★