RSS feed for mattie44

mattie44 has logged 164 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★½
Edit this entry  
29
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★
Edit this entry  
22
Another Day

Another Day

2005
×
Edit this entry  
22
Carlo

Carlo

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Barking Island

Barking Island

2010
×
★★
Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Still/Born

Still/Born

2017
×
★½
Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Supernatural Ltd

Supernatural Ltd

×
★★★
Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Primal Rage

Primal Rage

2017
×
★★
Edit this entry  
07
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Absent

Absent

2011
×
★½
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★½
Edit this entry  
01
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Feral

Feral

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Possum

Possum

2018
×
Edit this entry  
30
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Scarecrows

Scarecrows

2017
×
★★
Edit this entry  
24
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★½
Edit this entry  
24
The Farm

The Farm

2018
×
½
Edit this entry  
23
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Revenge

Revenge

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
American Satan

American Satan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Stonewall

Stonewall

2015
×
Edit this entry  
27
Bornless Ones

Bornless Ones

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bornless Ones

Bornless Ones

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
20
The Basement

The Basement

2018
×
★★
Edit this entry