• Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • The Longest Weekend

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Single All the Way

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Burning

  • star-crossed: the film

    ★★★

  • Private Desert

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Mate

  • Candyman

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Nitram

  • Memoria

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Great Freedom

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Firebird

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Superintelligence

    ½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Holidate

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Supernova

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Mainstream

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ½

  • The High Note

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½