Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Do I Sound Gay?

Do I Sound Gay?

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Longest Weekend

The Longest Weekend

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mate

Mate

2021
×
Edit this entry  
08
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The High Note

The High Note

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mainstream

Mainstream

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★½
Edit this entry