RSS feed for Matt

Matt has rated 10 documentary films.

  • American Factory

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Waking Sleeping Beauty

    ★★★

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Dark Days

    ★★★★

  • Madonna and the Breakfast Club

    ★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½