RSS feed for Matt
  • The Third Man

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • All That Heaven Allows

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • The Perfection

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Aladdin

    ★★

  • Contempt

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Rope

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Charlie Says

    ★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★½

  • Stray Dolls

    ★★½

  • J.T. LeRoy

    ★★★