Sort by
  • Accident Man: Hitman's Holiday

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Day Shift

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★★

  • The Princess

    ★★★

  • Nude Tuesday

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • Maigret

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Looop Lapeta

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Portal Runner

    ★★★

  • Last Looks

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Untold: Crime & Penalties

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • The Getaway King

    ★★★

  • Stanleyville

    ★★½

  • Brand New Cherry Flavor

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jolt

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • 7 Days

    ★★★½

  • Blind Ambition

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Saloum

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★