Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Telemarketers

Telemarketers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Amanda

Amanda

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vacation Friends 2

Vacation Friends 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside

Inside

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Russia 1985-1999: TraumaZone

Russia 1985-1999: TraumaZone

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Linoleum

Linoleum

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
LOLA

LOLA

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Making Waves: The Art of Cinematic Sound

Making Waves: The Art of Cinematic Sound

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
(You'll Make It In) Florida

(You'll Make It In) Florida

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Gun for George

A Gun for George

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sharper

Sharper

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
JUNG_E

JUNG_E

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry