Sort by
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Last Flag Flying

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • It

    ★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • American Made

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Detroit

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★