Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Tully

Tully

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry