RSS feed for Matt
  • Capone

    ★½

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Fantasy Island

  • The Rhythm Section

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Turning

    ★★★

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

  • Goldman v Silverman

  • The Outsider

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • Countdown

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Eli

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jexi

  • Mister America

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Z

    ★½

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Fiona Humphrey: A Family Album

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★½

  • The Room

    ½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Verotika

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers