• Don't Look Up

    ½

  • C.I.Ape

    ★★

  • Come From Away

  • The Hand of God

    ★★★

  • He's All That

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • A Hero

  • Black Widow

  • The Tomorrow War

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Found by the Treeside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • The Bridge

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★½

  • Palmer

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • Burrow

  • Long Toast

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Boys in the Band

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Kiss the Ground

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★

  • Mainstream

    ★★

  • Pieces of a Woman

  • Antebellum

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½