• Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Drifting

    ★★

  • One Second Champion

    ★★

  • The Way We Keep Dancing

    ★★★

  • Keep Rolling

    ★★

  • Septet: The Story of Hong Kong

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • My Prince Edward

    ★★★★

  • Beyond the Dream

    ★★★

  • Better Days

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Wet Season

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Fagara

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • After

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The New King of Comedy

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Last Letter

    ★★★

  • Still Human

    ★★½

  • Tracey

    ★½

  • Hotel Soul Good

  • Distinction

    ★★★

  • Ten Years Japan

    ★★★½

  • Project Gutenberg

    ★½

  • The Land of Steady Habits

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Cities of Last Things

    ★★★½

  • Your Face

  • The Crossing

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Hotel by the River

    ★★★½

  • A Land Imagined

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • A Family Tour

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Men on the Dragon

    ★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Vision

    ★★★