Sort by
  • Dune: Part Two

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Shane Gillis: Beautiful Dogs

  • Poor Things

  • The Boy and the Heron

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Chris Rock: Selective Outrage

  • The Weeknd: Live at SoFi Stadium

  • 80 for Brady

    ½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • This Place Rules

  • Gobble Gobble

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Holiday Harmony

    ★★

  • Scrooge: A Christmas Carol

  • Ancient Apocalypse

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Dave Chappelle: What's in a Name?

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Rise

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Obi-Wan Kenobi

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Michael Che: Shame the Devil

  • Eternals

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer