• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Morbius

  • Cheaper by the Dozen

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

  • Moonfall

    ★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Pinocchio: A True Story

  • The King's Man

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Being James Bond

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★