Sort by

Matt Maddock has logged 188 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry