Sort by

Matt Maddock has logged 31 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clown

Clown

2014
×
★½
Edit this entry  
17
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Primer

Primer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Mountain State: The Rise of Thadland

Blue Mountain State: The Rise of Thadland

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
04
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry