Sort by

Matt has logged 657 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mountain Poets

Black Mountain Poets

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kate

Kate

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cost of Living

Cost of Living

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Filth

Filth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oh, Ramona!

Oh, Ramona!

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wolf

Wolf

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Novice

The Novice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mayday

Mayday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Gimme the Loot

Gimme the Loot

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Needle in a Timestack

Needle in a Timestack

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ankle Biters

Ankle Biters

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Undocumented

Undocumented

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Home

Home

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Men

Little Men

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Night

Big Night

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cthulhu

Cthulhu

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
All the Real Girls

All the Real Girls

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry