Matt has logged 57 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Voyagers

Voyagers

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
When Jeff Tried to Save the World

When Jeff Tried to Save the World

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sky

Sky

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beirut

Beirut

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Away

Away

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside

Inside

×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Company You Keep

The Company You Keep

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Empire State

Empire State

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Share

Share

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creation Stories

Creation Stories

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Smashed

Smashed

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love

Love

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Burning Plain

The Burning Plain

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Target

Wild Target

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mark of Cain

The Mark of Cain

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magpie

Magpie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
400 Days

400 Days

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Great World of Sound

Great World of Sound

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
They Remain

They Remain

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Evidence

Evidence

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Shadow Dancer

Shadow Dancer

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Off the Black

Off the Black

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scottish Mussel

Scottish Mussel

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry