mattmav45 has logged 20 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Comedy

The Comedy

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Past

The Past

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Smashed

Smashed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Preservation

Preservation

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Child

The Child

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elephant

Elephant

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry