Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marauders

Marauders

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hard Kill

Hard Kill

2020
×
Edit this entry  
29
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★
Edit this entry