Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Heist

Heist

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Paul

Paul

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
½
Edit this entry  
23
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
½
Edit this entry  
23
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
½
Edit this entry  
23
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★
Edit this entry  
21
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★½
Edit this entry