RSS feed for MattRoden13
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Howl

Howl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Carnage Park

Carnage Park

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
04
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Slither

Slither

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★★★
Edit this entry