RSS feed for MattRoden13
  • Little Monsters

    Little Monsters

    ★★★★½

    Spawn of the Dead.

  • Rambo: Last Blood

    Rambo: Last Blood

    ★★★★

    Old Country Tunnel-Digging John Rambo vs Evil Mexican Bad Guy Jon Snow.

    This is Home Alone 4: Mexico Barbarambo.

  • Ready or Not

    Ready or Not

    ★★★★½

    She definitely should have thrown the kid down the cellar.

  • It Chapter Two

    It Chapter Two

    ★★★★

    "you guys look great, what the fuck happened to me"

    I love Bill Hader.

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★★½

    Redheads are crazy.

  • Evil Dead

    Evil Dead

    ★★★★½

    Very solid, true to form (albeit more gory than campy), modern Evil Dead reimagining.

  • One Cut of the Dead

    One Cut of the Dead

    ★★★★

    At first I was like 😐
    And then I was like 🤨
    But then I was like 😂

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

    You working again, John?

  • Avengers: Endgame

    Avengers: Endgame

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    I am inevitable...

    I am Iron Man.

  • Us

    Us

    ★★★★★

    I got ⭐⭐⭐⭐⭐ on it.

  • Avengers: Infinity War

    Avengers: Infinity War

    ★★★★★

    Oh, snap.

  • Rampage

    Rampage

    ★★★

    Dwayne "The Rock" Johnson vs Dwayne "The Rock" Johnson-sized animals.