• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ½

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★½

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • The Boss Baby

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Assassin's Creed

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ½

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Storks

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Sully

    ★★★

  • War Dogs

    ★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Sausage Party

    ½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Grimsby

  • Zootopia

    ★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★

  • The Revenant