Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Days of American Crime

The Last Days of American Crime

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
Read the review Edit this entry  
18
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

×
Read the review Edit this entry  
18
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Untitled Indiana Jones Project

Untitled Indiana Jones Project

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bird Box

Bird Box

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry