• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Slapface

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

  • Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Wolf Suit

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • My Son

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Retaliators

  • The Changed

  • The Kindred

    ★★½

  • Crabs!

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★½

  • King Knight

    ★★★½

  • Hinterland

    ★★

  • Brain Freeze

    ★★★½

  • Demonic

  • Nitram

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Advent Calendar

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • 7 Days

    ★★★

  • Ultrasound

    ★★★★

  • The Exorcism of Carmen Farias

  • Offseason

    ½

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Wild Indian

    ★★★½

  • The Sadness

    ★★★★½

  • The Show

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½