Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside

Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★
Edit this entry  
04
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Cars

Cars

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry