• Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★½

  • The Long Night

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Superhost

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★