Matthew has logged 57 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nothing

Nothing

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Perfect Child of Satan

A Perfect Child of Satan

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vacation

Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Max Keeble's Big Move

Max Keeble's Big Move

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superfast!

Superfast!

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Severance

Severance

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Amy

Amy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tracers

Tracers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Gay Movie

Another Gay Movie

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry