Sort by

Matthew has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Steelmanville Road

Steelmanville Road

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coyote

Coyote

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Boys

Bad Boys

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry