Matthew has logged 27 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Choreography: Creating Vincent Paterson's Dance Sequences

Choreography: Creating Vincent Paterson's Dance Sequences

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
100 Cameras: Capturing Lars von Trier's Vision

100 Cameras: Capturing Lars von Trier's Vision

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dark Night

Dark Night

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Idea of You

The Idea of You

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Forever's Gonna Start Tonight

Forever's Gonna Start Tonight

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
Read the review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry