• Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Leila's Brothers

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Nostalgia

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Sick of Myself

    ★★★½

  • Boy from Heaven

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★★

  • Tchaikovsky’s Wife

    ★★★★

  • A Great Big Terrible Dream

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Pimenta

  • Our Highest Priority

  • Cod Story

  • A Shade of Blue

  • It Hurts Either Way

  • The Gospel of Shroom Jesus

  • Copping Justice

  • Tenth Generation

  • Tonight, You Will Shine!

  • Cordelia!

  • Sugar Baby

  • Seeing the Wolf

  • Adore

  • New Year's Eve

  • Tough Guy

  • Food For Thought

  • Flock

    ★★★★

  • Kimchi

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Alcarràs

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • That Kind of Summer

    ★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Therapy Dogs

    ★★★

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★★

  • Girl Picture

    ★★★½

  • The American Dream and Other Fairy Tales

    ★★½

  • I Didn't See You There

    ★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★★½

  • Aftershock

    ★★★★½

  • A House Made of Splinters

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Every Day In Kaimukī

    ★★★

  • Alice

    ★★

  • Our Home

    ★★★

  • 2nd Chance

    ★★★★

  • Dual

    ★★★★★

  • Babysitter

    ★★½

  • Framing Agnes

    ★★★

  • Klondike

    ★★★½

  • All That Breathes

    ★★★★½

  • The Exiles

    ★★★★½

  • Living

    ★★★★½

  • Breaking

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½