Matt has logged 101 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clinical

Clinical

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read prior review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Furious 7

Furious 7

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Edit this entry  
12
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
Read the review Edit this entry