Sort by

mattywatty has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White House Down

White House Down

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Boss's Daughter

My Boss's Daughter

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Switch

The Switch

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry