• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • All the Old Knives

    ★½

  • The Northman

  • RRR

    ★★★★★

  • Black Crab

    ★★★½

  • Deep Water

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Schumacher

  • Benediction

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Mad God

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Unclenching the Fists

  • After Yang

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

  • Annette

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

    ★½

  • My Childhood, My Country: 20 Years in Afghanistan

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½