Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spectral

Spectral

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Through Black Spruce

Through Black Spruce

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Eragon

Eragon

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
Edit this entry  
03
K.G.F: Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Siege of Jadotville

The Siege of Jadotville

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Killer Elite

Killer Elite

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Debt

The Debt

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
Edit this entry  
18
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
17
American Boy: A Profile of Steven Prince

American Boy: A Profile of Steven Prince

1978
×
Edit this entry  
17
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
Edit this entry  
14
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Crab

Black Crab

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Project X

Project X

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
War Machine

War Machine

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
Read the review Edit this entry  
04
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1993
×
Read the review Edit this entry  
01
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry