RSS feed for mauldin8302
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
Edit this entry  
11
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
10
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Snatched

Snatched

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
LBJ

LBJ

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Luther

Luther

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Read the review Edit this entry